TOP

Ciekawostki o Mazurach dla żeglarzy i turystów. Gdzie nad jezioro – Mazury?

Mazury to największe pojezierze w Polsce. Znane jest również jako „kraina jezior”, gdzie znajduje się około 10 tysięcy jezior. Największe z nich nosi nazwę Pojezierze Mazurskie i ma powierzchnię 1 088 kilometrów kwadratowych.

Mazury są bardzo popularne wśród turystów, którzy przyjeżdżają tu głównie po to, aby spędzić rodzinne wakacje na plaży lub spędzić wolny czas żeglując po tafli wody mazurskich jezior. Oprócz pięknej przyrody i zachwycających widoków znajdziemy tu idealne miejsce dla żeglarzy, którzy chcą wypłynąć łodzią na jezioro Krzemienieckie lub inne mniejsze.

Integracja na Mazurach pod żaglami.

Mazury można bez problemu odwiedzić pociągiem z Warszawy, można też dojechać tam samochodem z Gdańska. Jeśli zdecydujesz się na podróż samochodem, to podróż potrwa około 3 godzin.

Na Mazurach znajduje się wiele miejsc, które warto odwiedzić:

  • Polski Instytut Hydrograficzny w Rumi (Rumia)
  • Muzeum Marynarki Wojennej w Helu (Hel) – muzeum to znajduje się na wyspie i jest czynne tylko w miesiącach letnich;
  • Dwie latarnie morskie – jedna na przylądku Jaskinia, a druga na przylądku Kormoran; oferują one wspaniałe widoki na okolicę;
  • Liczne żaglówki – można je wypożyczyć na jeziorach w okolicach Rumiąża (Rumia), Lubawy (Łubawa), Kołobrzegu Wielkiego i Małych Jezior Szlak rowerowy połączony z wydzieloną ścieżką rowerową;

Dodaj komentarz